Vajinusmus Tedavisini Ertelemeyin

Aile içinde sıkıntı yaşanmasının önemli bir nedeni cinsel hastalıklardır. Bu hastalıklardan biride vajinusmusdur. Tedavisi için geç kalınmaması gereklidir.

Vajinusmus hakkında ülkemizde oldukça bilgi sahibi olan ve birçok kişi tarafından bilinen Op. Dr. Ebru Zülfikaroğlu hemen hemen her gün birbirine yakın problemlerden pek çok şikâyet aldığını söylüyor. Günümüz teknolojisinde vajinusmusun kesin çözümü vardır. Ülkemizde her 100 kadından onunda bu problem olsa dahi tedavi için çok geç kalınması veya doktora başvurmadan tedavi edilmeye çalışılmasından dolayı çiftler arasındaki ilişki çoğu zaman bozulmaktadır.

vajinismus

vajinismus

Vajinusmus ve Problemleri

Ayrıca çiftler vajinusmus problemini sadece kendilerinin yaşadıklarını düşünürler. Bu nedenle kimseye bu durumdan bahsetmezler. Vajinusmusun iyileşmesini zamana bırakarak hata yaparlar. Ve zamanla geçmediği için kadın kendini partnerine karşı kötü ve suçlu hissetmeye başlar. Belli bir süre içinde kadın kendini eksik hissetmeye başlar ve zaman içerisinde ilişkiye girmekten bile çekinir hale gelirler.

Çiftler

Çiftler

Çiftler genellikle tedaviye çocuk yapamadıkları zaman başvuruyorlar. Eğer çevredeki insanlar da problemi biliyorsa bir de onlardan baskı görüyorlar. Aslında kimseye anlatamamalarının en büyük nedeni de bu. Çiftlere etrafındaki insanlara söylemese de dahi doktora başvurmaları muhakkak ki gereklidir.

vajinismus nedir

vajinismus nedir

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir