Facebook’ ta Oyun ve Uygulama Davetlerini Engelle

Sosyal ağ ve paylaşım sitesi Facebook kullanıcılarının en büyük şikayetlerinden birisi de hesaplarına sürekli gelen oyun ve uygulama istekleri oluyor. Facebook sistem gereğince kullanıcının arkadaşlarından kendisine gönderilen oyun ve uygulama isteklerini bildirim olarak görüyor. Bu hem gereksiz yere bildirim haberinin olmasına hem de son derece sıkıcı bir hal almasına neden oluyor.

Oyun İstekleri

Oyun İstekleri

Uygulama Davetleri Nasıl Engellenir

 

Bu yüzden Facebook kullanıcıları, Facebook’ ta oyun ve uygulama istek engelleme için çok fazla pek çok platformda araştırmalar yapıyor. Facebook kullanıcıysanız ve arkadaşlarınızda sürekli olarak gelen oyun ve uygulama isteklerinden artık bıktıysanız sadece birkaç dakikalık bir işlem ile bu uygulama ve oyun isteklerinin gelmesini engelleyebilirsiniz.

Criminal Case

Criminal Case

 

Bu istekleri engellemeniz için Facebook hesabınızda yapacağınız ufak bir değişiklik ile bu oyun ve uygulama isteklerini sadece kullanmamak ile kalmayarak, komple engelleyebilirsiniz. Bu engellemeyi yapabilmek için öncelikle Facebook hesabınıza giriş yapmalısınız. Ardından sağ köşede yer alan engelleme bölümüne gelmeniz gerekiyor. Bu bölümün altında yer alan uygulama davetlerini engelle bölümünü kullanarak, istediğiniz oyun ve uygulama adını yazarak, bir daha asla davet gelmemesini sağlayabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir