Doğuma Giderken Çantaya Neler Almalı?

Doğum çantası son derece önemli! Sadece en temel ihtiyaçlarınızı değil, ihtiyaç duyma ihtimalinizi de düşünerek çantanızı hazırlamanızda fayda var. Doğum çantası hazırlamanın bir de püf noktaları var. Bunları öğrenmeniz doğumdan hemen sonra çok daha rahat bir süreç geçirmenizi sağlar. Peki, doğuma giderken çantaya neler almalı ve nelere dikkat edilmeli?

Doğum Çantasında Mutlaka Olması Gerekenler

doğum çantası

doğum çantası

İlk olarak birkaç gecelik hazırlayın. Emzireceğinizi unutmayın ve geceliklerinizi önden çıtçıtlı veya düğmeli olanlar arasından seçin. Eğer normal doğum yapmayı planlıyorsanız en az 4 gecelik almanızda fayda var. Bol miktarda iç çamaşırı almayı da unutmayın. Doğumdan sonra çok üşüyebilirsiniz. Hırka, yelek, çorap gibi sizi ısıtacak kıyafetleri da çantanıza ekleyin.

Diş macunu, tarak, krem gibi malzemeleri de yanınıza almayı unutmayın. Emzirme sonrasında meme uçlarını temizlemek için hijyenik mendillerden de mutlaka yanınıza alın. Ayrıca kendiniz için ped, bebeğiniz için de hazır bez almayı unutmayın. Fotoğraf makinesi ya da kamera da alın ki, bebeğinizle ilk anlarınızı ölümsüz kılın. Ayrıca kağıt havlular da bu dönemde çok işe yarıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir