Gebelikbelirtileri Ne Zaman Başlar?

Birçok kadının hamile olduğunu anladığı ilk günler, regl (adet) döngüsünün geciktiği günlerdir. Her ayın belirli günlerinde rutin olarak regl olmaya alışmış olan kadın, her türlü belirtisini yaşadığı halde neden bir türlü regl olamadığını düşünmeye başladığında aklına ilk gelen şey, doğal olarak hamileliktir.Yani bu durum, gebelik belirtileri arasında ilk sırada yer alır.

hamilelik

hamilelik

En Erken Gebelik Belirtileri Nelerdir?

Gebeliğin başlangıç döneminde, regl gecikmesinin dışında aslında çok da fazla belirti yoktur. Fakat bazı kadınlar, bazı erken gebelik belirtilerini hissettiklerini, yaşadıklarını anlatırlar. Bu belirtiler arasında; halsizlik, yavaş yavaş kendini gösteren bir mide bulantısı ve bazen de baş dönmesi yer alır. Tabii göğüslerde dolgunlaşma ve hafif sızlamalar da bu belirtiler arasında gösterilebilir.

gebeliğin erken belirtileri nelerdir?

gebeliğin erken belirtileri nelerdir?

Bazıkadınlar,erken gebelik belirtileri konusunda babaannelerinden ya da ninelerinden duydukları birtakım fiziksel ve ruhsal değişiklikleri de hamileliklerinin ilk günlerinden itibaren yaşadıklarını söyler. Tabii ki bu konuda ciddi bir anket ya da bilimsel çalışma olmadığı için kesin bir yargıda bulunmak zor.Genel olarak kadın doğum uzmanlarının bilgi ve tecrübelerine bakılırsa; adet gecikmesinden sonraki en temel belirti, halsizlik olarak karşımıza çıkıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir