Diyetinizi Sağlıkla Yapın

Fazla kilolardan kurtulmak için yapılan diyetler, maalesef ki çoğu zaman insanların kendi kendilerine yaptıkları, hiçbir danışman ve diyetisyenden destek almadan uyguladıkları diyet programları oluyor. İnternet bu yönden bir yandan bizim için harika bir bilgi kaynağı oluştururken diğer bir yandan da bizi müthiş bir bilgi kirliliğine sürükleyebiliyor. Bizim için uygun mu yanlış mı diye düşünmeden uygulanan diyetler başımıza büyük dertler açabiliyor.

İşte bu yüzden bizim metabolizmamıza uygun diyeti seçmeli, yaşam biçimimize, yaptığımız işe göre beslenme alışkanlığımızı değiştirerek bir diyet programı uygulamalıyız. Uzmanlar yanlış seçilen diyet programının ciddi hastalıklara sebebiyet verdiğini vurguluyor.

Diyetinizi Sağlıkla Yapın

Diyetinizi Sağlıkla Yapın

Doğru Metabolizma Doğru Diyet

Metabolizma hızı kadın ve erkekte farklılık gösterirken aslında her insanın metabolizmasının çalışma hızı da birbirinden farklıdır. Eğer bir diyetisyenden yardım alma imkanınınız yoksa Harris-Benedict Denklemi ile metabolizma hızınızı hesaplayabilir ve buna uygun olarak günlük tüketmeniz gereken kalori miktarını belirleyebilirsiniz. Ancak tabi ki önerilen şey bir uzmandan yardım almanız.

Uzmanlar diyet listesinin hastanın kilosuna göre hazırlanması gerektiğini ve hızlı kilo vermenin çok zararlı olduğunu vurgulayarak uygun diyet seçiminin çok önemli olduğunu belirtiyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir