Topuklu Ayakkabılar Sevenler Dikkat!

Topuklu ayakkabı şıklığın vazgeçilmez unsurları arasında ve dolayısıyla kadınların da olmaz olmazı konumundadır. Gün geçtikçe yepyeni modeller ve tarz çeşitleri ile üretilen ve üretilmeye devam eden topuklu ayakkabı ile ilgili bilmediklerimizi bu yazıda siz değerli okuyucular için anlatmak istedik.

Topuklu Ayakkabı Ve Olumsuz Sonuçları

 Topuklu Ayakkabılar Sevenler Dikkat!

Topuklu Ayakkabılar Sevenler Dikkat!

Topuklu ayakkabılar ile kadınların pek de rahat olduğu söylenemez. Çünkü topuklu ayakkabı giyince kilomuzun 5 katını ayak bileklerimiz taşımak durumunda kalıyoruz. Ayak önünde toplanan ağırlık sebebi ile çeşitli rahatsızlıklar ile karşı karşıya kalmak pek şaşırılacak durum değil.

Halluks valgus denilen kemik çıkması rahatsızlığı topuklu ayakkabıdan kaynaklı meydana geliyor. Ve tabiî ki nasır da başka bir örnek. Nasırlar daha fazla ayak parmakları arasında üzerinde ve yan tarak bölgesinde baş gösterirler. Daha bunun gibi saymadığımız birçok rahatsızlık temelinde sıkça kullanılan topuklu ayakkabılar yatar. Maalesef bu ayakkabılar bel incinmeleri, burkulmalar ve hatta diz bölgesinde hastalıklara incinmelere sebep olabiliyor. Sonuç olarak sizlere topuklu giyseniz bile çok uzun süre ayakta onlarla kalmamanızı öneriyoruz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir