Dar ve Küçük Mutfaklarda Dikkat Edilmesi Gerekenler

Dar ve küçük mutfaklar özellikle koyu tonları hâkim ise daha sıkıcı bir alan haline dönüşebiliyor. Bayanların büyük bir zamanını geçirdikleri bu alanlarda uygulanabilecek olan birkaç değişim ile aynı ebatta olan mutfağın daha ferah ve daha kullanışlı bir hale geldiğine şahit olabilirsiniz.

dar mutfak dekoru

dar mutfak dekoru

Bunun için öncelikle mutfağınıza ihtiyaç duyduğunuz detayları not almanız önerileri akabinde koyu olan yerleri not edin. Mutfak dolapları, fayanslar ve buna benzer koyu tonları not alın sonrasında uygulama için aklınıza gelen renk tonlarını yazıp gözünüzde böyle bir mutfağın nasıl olacağını canlandırmaya çalışın.

Öneriler

Alanın daha geniş ve ferah olması için açık ve parlak olan renklere yer açmak son derece önemli. Dolapları komple değiştirmek yerine kapak değişimi yapabilirsiniz.  Kapaklarda suya dayanıklı kâğıtta kullanmanız mümkün. Küçük ve dar mutfaklarda en büyük sıkıntıdan biri depolana alanıdır. Çekmece ya da raflarda akıllı raflara ya da kutulara yer verebilirsiniz. Tezgâh üstünde çok eşyanın olması dağınık görüntü yaratacaktır.

mutfak dekoru

mutfak dekoru

Bu sebep ile dolap altı küçük raf alanı yaratarak bu eşyaları bu alan koymanız hem yemek yaparken size alan yaratacak hem de daha derli toplu bir görünüm yaşatacaktır. Eğer bir masa ve sandalye düzeniniz var ise masanızı duvarda monte olup istenildiğinde kapatılabilen bir model olarak seçebilirsiniz. Sandalye olarak ise tabura kullanımı alanınızı genişletecektir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir