Daha Parlak Bir Cilde Sahip Olmak İsteyenler Buraya

Kuşkusuz ki herkes parlak ve pürüzsüz bir cilde sahip olmak ister. Özellikle kadınlar bu istekleri için birçok maske ve yöntemler uygulayabilir. Peki daha sağlıklı canlı ve parlak bir cilt için kendinizce neler yapabiliriz?  İşte bu yazımızda siz değerli okuyucularımıza mutfakta olan basit malzemeler ile kendi kendinize yapabileceğiniz doğal bakım yöntemlerinden söz ettik. Mutlaka okuyup yararlanmalısınız.

cilt bakımı

cilt bakımı

Cilt Bakımı İçin Bazı Doğal Yöntemler

Her şeyden önce bilinmesi gerekir ki doğal yöntemlerden uzun vadede sonuç alınabilir. Bu yüzden kesinlikle pes etmeden sabredin ve işlemi düzenli olarak uygulayın. İlk önerimiz taze süt, tuz ve limon suyu ile yapacağınız maske. Bu karışım ile cildinizi temizleyip gözenekleri açmayı sağlayabilirsiniz.

cilt bakımının faydaları

cilt bakımının faydaları

Eğer daha yumuşak ve parlak bir cilde sahip olmak istiyorsanız biraz domates suyu ve biraz limon suyunu karıştırıp yüzünüze sürmeniz tavsiye ediyoruz. Cildin en iyi dostlarından bir tanesi de baldır. Üç kaşık bal ve biraz tarçın tozunu birbirine iyice karıştırın. Sivilcelerinizi üzerinde bir gece bekletin. Sivilceli bir cilde sahipseniz bu yöntem birebirdir unutmayın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir