Kalori Yakmaya Yardımcı Tarçınlı Çay

Son yıllarda sosyal hayatın içerisinde yer alan insanların ortak sorunları içerisinde fazla kilolar oldukça önemli bir yere sahip. Fazla kilolar ile beraber gelen sağlık sorunları ise başa bela olacak cinsten. Ancak sağlıklı beslenme ve spor yaparak bu durumun önüne kolaylıkla geçebilirsiniz. Kalori yakımını hızlandıracak olan farklı ürünler piyasa içerisinde mevcut.

tarçınlı çay

tarçınlı çay

Ancak bunu doğal yollardan ev kendi kendinize de yapabilirsiniz. Ballı tarçınlı çay ise bunlardan birisi. Kalori yakımına birebir olan bu çayın yapımı için bal tarçın ve sadece suya ihtiyacınız var. Ballı tarçınlı çayı yapmak ise bundan sonra oldukça basit.

tarçın

tarçın

Su Sıcaklığı Çok Önemli

Öncelikle kaynayan suyu bardağınızın içerisinde yer alan bir kaşık tarçının üzerine boşaltın. Bu işlemin ardından suyun biraz olsun ılımasını bekleyin ve balı suyun içerisine dökün. Su sıcak iken balı eklerseniz balın sahip olduğu vitaminleri öldürebilirsiniz. Bu yüzden etkili bir çay için ılık su önemli. Ardından bu çayı her gün tüketmelisiniz ki süreklilik kalori yakımı için gereklidir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir