Salon Dekorasyonunda Dikkat Edilmesi Gerekenler?

Şüphesiz ki her evin en çok kullanılan ortak alanı salondur. En keyifli aile sohbetlerinin yapıldığı ve misafirlerin ağırlandığı bu ortamın daha şık ve egzotik olmasını sağlayabilirsiniz. Yapacağınız ufak detaylar sayesinde ortaya çıkacak olan sonuçlara kendiniz bile inanamayacaksınız.

salon dekorasyon

salon dekorasyon

Renkleri Kullanın!

Yaz aylarının yaklaştığı bugünlerde salonunuzda kışın etkilerini çıkarmakla işe başlayabilirsiniz. Ev dekorasyonu konusunda düzenleme yaparken kendi fikirlerinizin yanı sıra uzman bir kişiden de yardım alabileceğinizi unutmamalısınız. Baharın enerjisini hem evinizde hem de ruhunuzda hissetmek için renkleri kullanmalısınız. Açık renkler ile yapacağınız düzenlemelerde ilk değişimi duvar renklerinde ve mobilyalarda yapmalısınız.

salon dekorasyon örnekleri

salon dekorasyon örnekleri

Genel uyumu yakalamak için salonunuzda açık ve koyu renklerin ahenk içinde olmasını sağlayın! Tüm alanı sadece açık ya da sadece koyu renkler ile dekore etmek yerine zıtlıklara da açık olmayı deneyin. Duvar renginizde koyu renkleri tercih ettiğinizseniz mobilyalarınızda açık renkleri kullanmaktan korkmamalısınız.

Salonunuza marjinal bir hava katmak için kanvas tablolarından yararlanabilirsiniz. Bunun yanı sıra baharın en güzel çiçeklerini salonunuzun belirli köşelerine yerleştirerek bu alanın nefes almasına da yardımcı olabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir