Yemek Odası Dekorasyonunda Nelere Dikkat Etmeli?

Yemek odası gün içerisinde çok fazla zaman geçirdiğimiz bir alan olmadığı için dekorasyon konusunda biraz geri plana atılıyor. Ancak yemek masasında geçirdiğimiz süre ve ağırladığımız misafirler söz konusu olduğunda, yemek odası dekorasyonuna verilen önemin artması gerekiyor. Peki yemek odası dekore edilirken nelere dikkat etmek gerekiyor.

beyaz yemek odası

beyaz yemek odası

Ferah ve Aydınlık Bir Alan Yaratın

Eğer geniş bir odaya sahipseniz dekorasyon konusunda şanslısınız. Yemek masasını odanın tam ortasına yerleştirmeyi deneyin. Yan tarafında bir konsol kullanmak hem eşyalarınızı yerleştirmek hem de şıklık katmak için uygun olabilir. Geniş bir alana sahip olduğunuz için uzun ve gösterişli bir masa seçiminde bulunabilirsiniz.

İki Ayrı Aydınlatıcı Kullanın

Bu geniş alanı aydınlatmak da büyük mesele. Yemek odasında biri yemek masasının üzerine gelecek şekilde iki ayrı avize kullanmak şart! Ayrıca bunu aplik ve abajurla da destekleyebilirsiniz. Dar bir alan söz konusu ise sadece iki avize kullanmak yeterli olacaktır.

yemek odası

yemek odası

Sarının Enerjisinden Yararlanın

Yemek odası dekorasyonunda kullanılması gereken renklerden biri de sarıdır. Enerji veren bu renk, genel dekorasyonda kullanılmasa da sandalye döşemelerinde tercih edilebilir. Beyaz ve siyah ağırlıklı bir dekorasyon söz konusu ise sarı oldukça hoş bir uyum yaratacaktır. Ayrıca yemek odasında canlı çiçeğe yer vermek de önemli. Sarı laleler de yemek masanızın üzerinde oldukça hoş bir detay olacaktır. Sarı rengin sizi yemek sonrasındaki rehavetten kurtaracağını da unutmayın!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir