Ev Yapımı Oda Parfümü Nasıl Yapılır?

Yaşam alanlarımız olan evlerimizin her zaman için ferah ve rahat kokmasını isteriz. Ancak bunun için alışılmış hazır oda parfümleri yerine kendi doğal parfümünüzü yapmak istemez misiniz? Bu konuda yapılacak olan şeyler oldukça basit aslında. Öncelikli olarak gereken malzemeler su, karbonat ve istediğiniz herhangi bir çiçeğin öz yağı.

oda kokusu

oda kokusu

Öncelikli olarak hazırladığınız malzemeleri sırası üzerinde kullanın. Litrelik bir şişenin içerisine suyu doldurup karbonatı ekleyin. Bu karışımı iyice çalkalayın ve karbonatın suyun içinde iyice çözülmesini sağlayın. Bu işlemin ardından ise çiçek yağını şişenin içerisine akıtın ve yeniden karıştırmaya başlayın. Ortaya çıkan bu karışımı evinizin her yerine sıkıp rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Farklı Kokuları Karıştırın

Yapacağınız bu uygulama ile farklı kokuları ortaya çıkarabilirsiniz. Birden farklı çiçek yağını karışıma ekleyebilir üreteceğiniz yeni koku sayesinde evinizi daha güzel bir hale getirebilirsiniz. Çok daha fazlası için akıllıca çözümler ve pratik bilgiler ışığında yaşam alanlarınız olan evlerinizi özenle süsleyin. Kaliteli bir parfüm her zaman için kalıcı etki bırakır ve evinize sinerek güzel kokmasını sağlar.

oda parfümü

oda parfümü

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir