Yaz Tatilini Değerlendirmek İçin Tavsiyeler

Yoğun geçen bir yıldan sonra hem çocuklar hem de yetişkinler için yaz tatili sabırsızlıkla beklenen bir süreçtir. Çocuklar yoğun bir okul dönemi sonrası yaz tatilini sabırsızlıkla beklemektedir. Ebeveynler ise yorucu bir iş dönemi sonrasında rahatlamak biraz kafa dinlemek için yaz tatiline ihtiyaç duyarlar. Bu dönemde havalar da ısındığından dışarıda yapılacak pek çok aktivite seçeneği de insanları beklemektedir.

tatil

tatil

Yaz tatili ortalama 3 aylık bir süreci kapsamaktadır ve hem çocuklar hem de öğrencilerin dinlenmesi için önemli bir süreçtir. Yaz tatili planlarken çocuklarınız için hem eğlenebilecekleri hem de sosyalleşe bilecekleri platformları tercih ediniz. Çocuklar tatillerini bilgisayar oynayarak geçirmemelidirler. Günde en fazla 1 saat oyun oynamalı onun dışında dışarıda arkadaşlarıyla vakit geçirmelidirler. Fazla bilgisayara bağımlı kalmak çocuklarda asosyalliğe neden olmaktadır.

Yeni Yerler Görün

Hem çocuğunuz hem de sizin için farklı yerler görmek hem moral açısından hem de kaliteli zaman geçirme açısından önemlidir. Görmediğiniz yerlere gitmek, deniz havası almak, yeni insanlarla tanışmak daima pozitif etkiye neden olur. Aktivitelere katılmak, bedensel ve zihinsel gelişimi destekleyici programlara katılmak tatili kaliteli değerlendirmek açısından önemlidir.

yaz tatili

yaz tatili

Elbette gezmek görmek gerekiyor ancak çocukların özellikle bu dönemde zayıf olduğu derslerini tekrar etmesine de gerek vardır. Okul başlamadan önce eksik olduğu konularda çocuğunuzu çalışmaya teşvik etmek, ileride derslerinde daha başarılı olmasında önemli rol oynayacaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir