Yaşamda İnsanın Başına Gelebilecek 4 Zor Durum

Hayat dümdüz bir çizgi değil ve biz ne düşünürsek düşünelim, genelde o kendi bildiğini okuyor ve genelde yaşamın dedikleri oluyor. Zaten o meşhur sözde de hayatın biz plan yaparken başımıza gelenler olduğuna gönderme yapılıyor.

karamsarlık

karamsarlık

Ama elbette insanların yaşamda başına iyi şeylerde geliyor. Lakin biz bu yazıda insanların başına başlıkta da belirtildiği gelebilecek en zor 4 durumdan bahsedeceğiz ve neler yapılması gerektiğine değineceğiz.

O zaman hadi başlayalım.

1) Genç yaştaki karamsarlık: Hemen her insanın en az bir kere yaşadığı bir duygu bu. Okul biter iş bulamazsınız ve karamsarlık doğal olarak başlar mesela. Ama elbette yol bitmez ve hayat yeni mucizelere gebedir. Biraz bekleyip, sabretmek gerekir.

2) İleri yaştaki pişmanlık: O çok sevdiğiniz kadına veya adama bir türlü aşkınızı itiraf edememişsinizdir ve an gelir yüreğinize oturur. Herkes kendi yoluna gitmiştir. Oysa son pişmanlık fayda etmez. O yüzden ileri yaşta pişman olmamak için her duygu anında yaşanmalı, her söz ertelenmeden söylenmelidir.

pişmanlık

pişmanlık

3) Ertelenmiş ve amaçsız yaşam: Kimi insanlar nasılsa sonunda öleceğiz mantığı ile her şeye boş verir. Oysa ertelenmiş ve amaçsız bir yaşam kişi mutsuz, agresif, içe kapanık yapar. Yaşam ne olursa olsun bir armağandır ve tadını çıkarmak gerekir.

4) Kabullenilen çaresizlik: Sevdiğiniz insan başkasıyla evlenmiş, istediğiniz işe girememişsinizdir ve pes edersiniz. Oysa bu da son derece yanlıştır. Çaresizlik diye bir durum yoktur. Siz nefes aldığınız sürece mücadele bitmez. Yeter ki vazgeçmeyin.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir