Eski Dergilerinizi Ev Dekorasyonunda Kullanmak İster Misiniz?

Eski Dergilerinizi Ev Dekorasyonunda Kullanmak İster Misiniz?  Dekorasyonunuzda dergi kullanımı size yabancı gelebilir.

Dergileri dekorunuzda kullanmak, son derece farklı geri dönüşüm ürünleri oluşturmanıza olanak sağlayabilir. Ancak birçok fikri keşfetmenize de yardımcı olabilir. Özellikle kendin yap işlerini seviyorsan birçok farklı dekorasyon fikri sana ilham verebilir. Çok sayıda derginiz varsa ve onları atmak istemiyorsanız, bu ürünleri birçok farklı yöntemle ve plak bükme sanatıyla değerlendirebilirsiniz. Birkaç sihirli dokunuşla bu dergileri değerlendirebilir ve mutlu edebilirsiniz.

Şarj cihazlarını üst üste yerleştirerek, kemerle bağlayarak ve alt şarj cihazına tekerlek takarak mini masa olarak kullanabilirsiniz. Üzerine kuru çiçekler koyarak dekorasyonunuzu harekete geçirebilirsiniz.

Eski Dergilerden Gazeteler Yapın

Eski dergilerden gazete yapmak oldukça kolaydır. Bunu yapmak için dergi sayfalarını ince rulolar haline getirin ve birbirine yapıştırın. Ruloların takılı olduğundan emin olun, bu daha sonra istediğiniz boyuta ulaşacaktır. Silindir şeklinde yan yana yapıştırın ve kurumasını bekleyin. İçine gazete, dergi veya şemsiye gibi nesneler koyarak bu ürünü pratik bir çanta ile getirebilirsiniz. Ayrıca daha büyük rulolar yapıp birleştirdiğinizde eski bir kemer kullanarak dekoratif bir görünüm oluşturabilirsiniz.

Eski Dergilerden Puflar Yapın

En zarif seçeneklerden biri bir puf almak olacaktır. Eski dergilerden ponpon yapmak son derece basittir. Özellikle koltuk olarak kullanabileceğiniz bir sandalyeniz varsa bu ürünü rahatlıkla yapabilirsiniz. Siz de istediğiniz yükseklikte yapabilirsiniz. Bunun için güçlü bir yapıştırıcı işinize yarayacaktır.

Saat Yapımı

Kağıtları akordeon gibi katlayarak saat yapabilirsiniz. Ayrıca çok basit bir şekilde yapılabilen saati kullanabilmek için çalışan bir mekanizmaya sahip olmak da şart. Bu ürünleri özellikle modern ev dekorasyonunda kullanabilirsiniz. Eski dergilerden saat yapımı da çocuklar için eğlenceli bir aktivite olabilir.

Raf Yapımı

Eğer ciddi bir dergi koleksiyonunuz varsa raf yaparak farklı bir konsept oluşturabilirsiniz. Bunun için dergileri kitap şeklinde düzenleyin ve ilk ikisini ve son ikisini olduğu gibi, ara kısımlarını ise raf şeklinde keserek yer açın. Dikkatlice kesilmesi gereken iç kısım ne kadar pürüzsüz olursa, rafınız o kadar iyi olur.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir