Yağlı Ciltler için Maske Tarifi

Her insanın cilt tipi farklı yapılara ya da türlere sahiptir. Kimisinde daha kuru kimisinde yağlı. Biz bu yazımızda yağlı cilde sahip siz değerli okuyucular için doğal bir yüz maskesi tarifi vermek istedik. Yağlı cilde sahip olan kişiler sık sık siyah nokta ve sivilcelerden yakınır. Çünkü cildi bu oluşumlara meyillidir. Bu nedenle de yağlı cildiniz varsa düzenli olarak bakım yapmalısınız, cildin yağ oranını dengelemelisiniz.

siyah noktalar

siyah noktalar

Siyah Noktalardan Kurtulun

Yağlı cilde sahip olan kişilerin yüzünde en çok bulunan şey siyah noktalardır. Siyah noktalardan doğal yollar ile kurtulabileceğiniz bu maske için gereken malzemeler sadece su ve karbonat. Su ile karbonatı birbiri ile karıştırın ve macun kıvamına getirin.

yağlı ciltler için maske

yağlı ciltler için maske

Bu karışımı yüzünüze düzgün bir şekilde özellikle de siyah noktaların yoğun olduğu bölgelere daha fazla şekilde sürün. Bir süre boyunca bu şekilde yüzünüzde bekletin ve ardından ılık su ile yüzünüzü iyi bir şekilde durulayın.  Haftada bir ya da iki kere uygulayabileceğiniz bu uygulama sayesinde siyah noktalardan arına bilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir