Sütün Hamilelikte Önemi

Kalsiyum özellikle hamilelerde çok gerekli. Süt ve hamilelikte önemi iyi şekilde bilinmeli ve yaşlara uygun şekilde süt tüketimi yapılmalı.

hamilelikte süt

hamilelikte süt

Bebek iskeleti ve annenin diş sağlığının için gerekli olan kalsiyum ihtiyacını düzenli süt tüketimiyle karşılanır. Hamilelik boyunca kalsiyuma daha çok ihtiyaç duyulur. Bebeğin gelişimi için gerekli enzimler sütte bulunur.

Sağlıklı Hamilelik İçin Sütün Önemi

Süt gebelik ve emzirme dönemlerinde mutlaka tüketilmesi gereken önemli bir besin kaynağı. Günlük süt tüketimi yaşa ve kilo yapısına göre değişir. Çocuklarda süt daha fazla tüketilmesi gerekir. Yaş ilerlediği zaman özellikle kemik erimesi şikayetlerinde düzenli içilmeli.

hamilelikte süt ve önemi

hamilelikte süt ve önemi

Hamilelikte diş sorunu olmaması açısından düzenli süt tüketimini anne adayları artırmalı. Kendi sağlıkları ve bebeklerinin sağlığı için dikkat etmeleri gereken önemli bir sıvı. Aşırı sıcak içilmemeli. Süt ayrıca ruhsal durumu sakinleştirir. Gebelik sürecinde yaşanan sıkıntıları giderir. Bağırsak sorunları için önemli. Sağlıklı bir gebelik için mutlaka düzenli vitaminlerin yanı sıra süt tüketimini artırmanız gerekir. Bebek gelişiminde önemli bir yeri bulunur.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir