Web Site Nasıl Kurulur?

Teknoloji çağında her ne ile meşgul olursanız olun aklınızın ucundan bir kez bile olsa bir web site kurma fikri geçmiştir. Bu fikrin temel nedeni işletmeniz olabileceği gibi bir hobinizi yansıtmak amaçlı da düşünülebilir.

Her ne sebeple olursa olsun eğer iyi bir web site sahibi olmak artık hayal değil. Sadece doğru adımların takip edilmesi ve bir miktar bütçe ayrılması yeterlidir. Eğer çok profesyonel bir site istiyorsanız ve kurulum yeteneğiniz yoksa bu durumda kesenin ağzını biraz açmanız gerekebilir.

web sitesi nasıl kurulur

İlk Aşama Doğru Planlama

İlk olarak bir web site açmak istediğinizde mutlaka planlama yapın. Yapacağınız planlama sayesinde bir yol haritası belirlemiş olursunuz. Bu yol haritası sizin mükemmel seviyede, orta veya düşük ayarda bir site sahibi yapabilir.

Bu yüzden sadece web site değil hayatın her aşamasında mutlaka planlama üzerine gidin. Bir sonraki aşamada ise siteyi ne amaçla kuracağınıza ve hizmete sunacağınıza karar verin.

Bir web site kurulumundaki en önemli aşamalardan bir tanesi de isim belirlemedir. Bu işletmenizin adı, sizin adınız veya hoşunuza giden başka bir isim olabilir.

Domain ve Hosting

İsim belirlendikten sonra ise sıra hosting ve domain aşamalarına gelir. Yani hem sitenizin adının size ait olduğunu tescillemeniz hem de sitenin içeriklerinin tutulacağı bir internet alanı kiralamalısınız. Bunun ticaretini yapan çok sayıda güvenilir şirket var.

Eğer bütçe düşükse kampanyalar takip edilebilir.

Tasarım ve Yazılım

Tasarım ve yazılım ise bir web site için ayrılmaz ikilidir. Eğer siteyi bir başkası yazacaksa genelde bu kişi tasarımcı olmadığı için bir başkasına da grafik tasarım yapmak kalır. Bu konuda profesyonel bir yardım alınması oldukça önemlidir.

Hele hele para kazanılma düşüncesiyle açılan bir site ise bu durumda mutlaka kesenin ağzı biraz açılmalıdır.

Alternatif olarak tasarım ve yazılımıyla hazır sitelerde satın alınabilir. Ama asla bedava içerik sitelerine yönelmeyin. Bu durumda web siteniz 1-0 geride başlamış olur. Kısaca özetleyecek olursak eğer web site kurulum işinin içerisinde değilseniz mutlaka bir profesyonel yardıma ihtiyaç duyulur.

İlk aşama en önemlisidir. Yani planlama yapılması en önemli konudur. Devamı arkadan gelir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir