Kimyasal Peeling

Kimyasal peeling işlemi cildin kendini yenilemesi ve daha sağlıklı görünmesi için yapılan bir işlemdir.  Cildinin daha pürüzsüz ve daha sağlıklı olmasını isteyen vatandaşlar kimyasal peeling yöntemini uygulayarak kolayca isteğini yerine getirebiliyor. Peeling işleminden sonra ölü hücreler ciltten uzaklaştırıldığı için çok daha duru bir cilt ortaya çıkıyor. Cilde doğal bir temizlik katan bu yöntemin belli aralıklarla uygulanması gerekiyor.

Kimyasal Peeling Yönteminin Farkı

Ciltte lekeleri arındırma işlemi çok farklı biçimlerde yapılabiliyor. Fiziksel olarak yapılan peeling işleminden fırça gibi aşındırıcı bir malzemeden faydalanıyor. Kimyasal peeling işlemi ise kimyasal materyal yöntemini kullanarak yapılan peeling işlemidir. Kozmetik ürünleri ile peeling yaptırmak hep süreklilik gerektirirken kimyasal peeling yöntemi ile tek seferde ölü hücrelerden temizlenmek mümkğn oluyor.

Kimyasal Peeling Yapılmasındaki Amaç Nedir?

Kimyasal peeling daha çok sivilce lekelerini yok ettiği için tercih ediliyor. Ancak bu sebepten başka amaçlar doğrultusunda da kimyasal peeling yapılabilir. Kimyasal peeling yapılma sebepleri şu şekildedir;

  • Cildi arındırma
  • Hafif düzeydeki kırışıklıkları giderme
  • Kansere sebep olan lezyonları temizleme
  • Güneş ışınlarına bağlı olan cilt renk değişikliğini dengeleme
  • Pürüzsüz bir cilt elde etme
  • Sağlıklı ve taze bir cilt elde etme

Kimyasal peeling amaçları bu şekilde uzatılabilir. Bunların dışında yara izini giderme işlemi için de kimyasal peeling işlemi yapılır.

Kimyasal Peeling Yaptırmanın Riski Var mıdır?

Az da olsa kimyasal madde kullanıldığı için bu işlemin sıfır risk içerdiğini söylemek mümkün değildir. Fakat kimyasal bulunduğu için endişe duymaya gerek yoktur çünkü kullanılan kimyasal cilde zararsız kimyasal maddedir. Yalnızca yanma hissi ve hafif kızarıklık gibi yan etkiler gösterebilir. Bu etkiler de yalnızca birkaç günlüktür sonradan kendiliğinden geçer. İşlemin yapıldığı ortam hijyenik olursa, kimyasal peeling işlemini uygulayacak hekim alanında tecrübeli olursa hiçbir risk içermez.

Cildi çok hassas olan kişiler alınan tüm tedbirlere rağmen kimyasal reaksiyon gösterebilir. Fakat 4 ile 5 gün içinde cildin tamamen iyileşmesi beklenir. Siz de cilt dostu olan kimyasal peeling işlemini yaptırmak istiyorsanız https://tugbadindar.com/hizmetler/kimyasal-peeling sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir