Vücut Tipinize Göre Çanta Seçmenin İpuçları

Çantalar kıyafetlerin tamamlayıcısı olduğu kadar önemli aksesuarıdır. Çanta alırken bazı noktalara dikkat edilmeli ve beden tipinize uygun çanta modeli  seçmelisiniz. Çantanın büyük ya da küçük oluşu sizi zayıf ya da kilolu gösterebilir. Seçtiğiniz çanta modeli ile kusurlarınızı kapatmanız mümkün.

çanta modelleri

çanta modelleri

Kiloları Saklamak için Doğru Çanta Modeli Seçmenin Yolu

Boyunuz kısaysa küçük çanta seçmelisiniz. Küçük çantalar, kısa boyluları daha uzun gösterir. Gece kıyafetleriniz için ise kısa saplı çanta modelleri uygundur. Büyük çantalardan özellikle kısa boylu kadınların kaçınması gerekir. Uzun boylu ve ince bir yapınız varsa tüm çanta tiplerini kullanabilirsiniz. Büyük çantaların yanı sıra omuzda çapraz taşınan uzun saplı çantalar özellikle tercihiniz olmalı. Uzun boylu bayanların çok ufak çanta taşımaları boylarını daha uzun gösterir.

vücut tipinize uyan çanta

vücut tipinize uyan çanta

Üst bölümü kilolu olan bayanlar ise dikkatleri bel çizgisine çekmek için uzun saplı ve çapraz çanta modeli kullanmalılar. Kısa saplı çantalardan ise uzak durmalıdırlar. Kalça kısmı geniş olan bayanlar ise kısa saplı ve taşınabilir çanta kullanırsa, bedenleri daha formda görünür. Kilolu bayanlar küçük çanta kullanmamalı. Kilolu bayanlar kısa saplı küçük çantalardan da uzak durmalı. Orta büyüklükte olan çantalar kilolu bayanlar için idealdir. Çanta seçerken dikkat edilmesi gereken bir diğer nokta ise vücut şeklinizin zıttı olan çanta modellerini seçmeniz. İnce ve uzunsanız sizin için ideal çanta yuvarlak ya da daire şeklinde olanlardır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir