Makyajda Doğru Sanılan Yanlışlar

Güzel görünmek hemen her kadının en büyük isteklerinden bir tanesi olsa da pek çoğu ne yazık ki bu konuda oldukça bilgisiz. Yüze aynı anda pek çok ürünü sürmenin en iyi sonuçları getireceğini düşünen kadınlar, bunun sonucunda ise güzel olmaktan çok daha kötü görüntülere ulaşmış oluyorlar. Böylesi durumların önüne geçmek adına ise yapılacak olan şeyler aslında çok daha basittir.

makyaj yanlışları

makyaj yanlışları

Yüzünüzü Tanıyın

Makyaj yaparken yapılan en büyük yanlışlardan biri fondöten seçimi. Birçok kadın ciltlerindeki kusurları kapatmak adına kendi tonlarından bir ton koyusunu seçmek istiyorlar. Fakat bunun sonucunda yüz ile dekolte ve boyun bölgesi arasında ciddi ton farkları oluşur. Bunun olmasını engellemek adına mümkün olduğu kadar cilt tonuna en yakın olan fondöten seçilmelidir.

Bronzlaştırıcı ya da aydınlatıcı kullanırken aynı allık kullanımında dikkat edilmesi gereken şeylerin üzerinde durulmalı. Yani amaç her zaman yüzde öne çıkartılması gereken yerlere bu ürünleri kullanmak olmalı.

makyaj

makyaj

Kaşların daha belirgin bir hale gelmesi adına kullanılacak olan kaş fırçasını bastırmak ne yazık ki istenilenleri yerine getirmeyecektir. Doğal bir kaş görünümü elde etmek adına açık tonlar bir kaş kalemi kullanılarak mümkün olduğu kadar dikine hareketler ile kaşlar boyanmalı, sonrasında da kaşlar taranmalıdır.

Birbiri ile uyumlu renklerde yapılan makyaj görünümün her zaman istenildiği gibi güzel bir hale gelmesine yardımcı olunacağından, makyajın her aşamasında yüze dikkatlice bakılarak doğru renklerin seçimine dikkat edilmelidir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir