Gebe Kalmanın En Kolay Yolları

Gebe kalmanın temellerini bildiğinizi varsayarsak, birçok insan süreci nasıl verimli hale getireceğini bilmiyor. Hamile kalma şansını yakalamak için, bir yumurtanın yumurtalıktan çıkarılmasından itibaren ortaya çıkan her döngüden bir kez ortaya çıkan bir şey düşünün. Ne zaman yumurtladığınızı öğrenin. Bunu yapmayı başarırsanız cinsel buluşmalarınızı en uygun zamanda planlayabilirsiniz.

gebelik

gebelik

Gebe Kalma Şansınızı Artırmak için Birkaç Adım

Yumurtalıktan ayrıldıktan sonra, yumurta rahim ağzına ulaşana kadar fallop tüpünde birkaç gün geçirir. Genellikle gebelik, yumurtanın yumurtalıktan salındığı andan itibaren 24 saat içinde döllendiğinde, tüpten geçişi sırasında ortaya çıkar ve döllenen embriyo daha sonra uterusun içine astarlanır. Gebe kalabilmek ideal olarak, 12-24 saat içinde yumurta ve sperm karşılaşmalıdır.

Genellikle, adet dönemleri 26-27 gündür, üçe böldüğünüzde ortadaki zaman ovulasyon-yumurtlama dönemidir. Her döngü, bir dönemin ilk gününde başlar. Yumurtlamayı ve devam etmeyi beklemeden 6. günden başlayarak, ovulasyon zamanında doğru zamanda doğru yerde sperm bulundurduğunuzdan emin olabilirsiniz.

hamilelik

hamilelik

Gebe kalma şansınızı artırmak için, alkol, uyuşturucu ve sigaradan uzak, sağlıklı bir beslenmenin var olduğu kaliteli bir yaşam biçimini benimseyin. Gebelik için en az 6 ay öncesinden vücudunuzu hazırlayın. Her şey normal olduğunda doğru zamanlama ile bir bebek sahibi olmamanız için bir neden yoktur.

Hiçbir çift ilk denemede hamile kalmayı garanti edemez. Ortalama olarak, her ay % 15-25 olasılığınız var. Araştırmalar, hamile kalmaya çalışan çiftlerin yaklaşık yarısının dört ay içinde gebe kaldığını gösteriyor. Bir yılda % 85, iki yılda başarı oranı % 93’e kadar çıkıyor. İki yıldan uzun süre gebe kalmayı başaramadıysanız, bir doğurganlık değerlendirmesi gerekiyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir