Uykusuzluk Problemlerini Gidermenin Yolları

Bağışıklık sistemi, bireyin her zaman sağlıklı olması gereken sistemlerinden biridir. Çünkü herhangi bir hastalık sorunu oluşmaması adına siz de bağışıklık sisteminizle ilgili bir sorun yaşamamanız gereklidir.

Uykusuzluk çeken bireylerin genel sorunlarından biri de bağışıklıktır. Bağışıklık sistemini bozan uykusuzluk durumuna karşı birbirinden farklı çözüm yollarından birkaçını deneyerek siz de probleminizi giderebilirsiniz.

uyku

uyku

Günlük uyku ihtiyacınızı gece olduğunda aynı saatler içerisinde gerçekleştiriniz. Uykuya dalacağınız ortamın karanlık olmasına özen gösteriniz. Uyku saatinize 3 saat kala yemek yemekten vazgeçmeniz gerekir, artık yemek yememelisiniz. İçeceklerinizi ise en geç 5 saat öncesinde bitirmiş olmanız gerekir.

Pijamanız ve nevresim takımınız pamuklu olmasına özen gösterdiğiniz takdir de, yatak odanızda rahat uyku çekebileceksiniz. Aynı şekilde, yatak odanızın havalanmasını da günlük olarak gerçekleştirmeyi ihmal etmeyin.

uykusuzluk

uykusuzluk

Uykuya Odaklanmaya Çalışın

Uyumadan önce ılık bir su ile duş almak, bünyeyi rahatlatacaktır. Bununla beraber, yatak içerisinde olumlu veya olumsuz gün içerisinde olan – biten her ne varsa, hiç birini düşünmeyiniz. Bu sizi rahat bir uykuya itecektir.

Her gününüzde aynı saatler içerisinde yatıp – kalkma eyleminizi gerçekleştirin. Bu sizlerin gün içerisinde dinç kalmanıza fayda sağlar. Ve son olarak sigarayı bırakınız. Eğer sigarayı bırakma gibi bir eyleme girişemiyorsanız, o halde sigarayı azaltmaya yönelik girişimlerinizi ihmal etmeyin.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir