Google Glass

Dünya devi Google tarafından geliştirilen yüksek teknoloji ürünü Google Glass adete geleceğin teknolojik donanımlarına sahip. Kullanım özellikleri ve teknolojisi ile bir gözlükten öte bir ürün olan Google Glass; hoparlör, kamera ve görüntü sağlayan bir ekran gibi donanımlara sahip. Ayrıca 5 mega piksel kamera, 16 GB dahili hafıza, Bluetooth, WiFi gibi teknik özellikleri de yapısında barındıran cihaz, teknoloji tutkunlarını tatmin ediyor. Cihazın pili yaklaşık 24 saat gidiyor.

google glass

google glass

Dikkat ettiyseniz Google Glass’ın teknik donanımları arasında kulaklığa yer vermedim. Çünkü Google tarafından geliştirilen bu harika cihaz kulaklığı olmadan duyma imkanı sağlıyor. Bu ileri teknoloji ürününde sesler iç kulağa kadar ulaşıyor.

Google Glass Kullanım Özellikleri

Google Now ile bağlantıda olan mikrofonu aracılığı ile her hangi bir sorunuz (sesli komut) arama motorunu etkinleştirebiliyor.

google glass frames

google glass frames

Fotoğraf çekebilen ve video kayıtları yapabilen Google Glass yakında kameraların yerini alabilir. Bu özellikleri de sesli komut ile gerçekleştirmek mümkün. Ayrıca bir Webcam olarak kullanılabiliyor ve bu özelliği ile uzaktan konferans ve toplantılara katılabiliyorsunuz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir