Ter Kokusu Nasıl Önlenir?

Sıcak havalarda, zorlu koşullarda ve spor yaparken vücudumuz sürekli olarak ter üretir. Oluşan bu ter aşırı miktarda olduğu zaman kişiyi ve çevresindekilerini rahatsız eder ki bu durumda kişi mahcup olur. Bu sorundan kurtulmak için tıbbi müdahaleler yapılsa da bazı çözüm yollarına başvurarak bu sorundan kurtulmak mümkün.

Ter Kokusu Nasıl Önlenir

Ter Kokusu Nasıl Önlenir

Vücudumuzda en çok terleyen bölgelerden biri koltuk altlarıdır. Koltuk altı kokusu insanı ciddi manada rahatsız eder ve oluşan ter izlerinin görünmemesi için hareketler sınırlanır. Öncelikle ter izlerini önlemek için koltuk altında teri emen özel pamuklu ter pedleri kullanılabilir. Ayrıca tek renkli kıyafetler izi daha az gösterir.

Koltuk Altı Ter Kokusu

Ter Kokusu

Ter Kokusu

Kokunun oluşmasını engellemek içinde koltuk altı bakımı düzenli olarak yapılmalıdır. Sürekli temiz tutmak ve gün içinde duş almak ya da kıyafet değiştirmek yararlı olacaktır. Her gün roll-on kullanarak da ter kokusu azaltılabilir. Vücutta aşırı terleme varsa eğer bu durumda doktora da başvurulabilir. Ayrıca herhangi bir ilaç kullanımından sonra aşırı terleme ve koku oluşabileceğini de unutmamak gerekir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir