Çocuğumuzu Kreşe Ne Zaman Göndermeliyiz?

Çocuk sahibi ebeveynler çoğu zaman kararsızlık yaşarlar. Çocuklarını kaç yaşında kreşe göndermesi gerektiği hususunda birçok kişiden farklı farklı öneriler duyabilirler. Fakat siz mutlaka uzman kişilerden danışma alarak çocuğunuzu ne zaman kreşe göndereceğinizi öğrenmelisiniz. Biz de bu yazımızda siz değerli okuyucular için ideal kreşe başlama yaşı hakkında bazı araştırmalar yaptık ve sizlerle paylaşacağız.

çocuk anne

çocuk anne

Kreş Konusunda Dikkat

Eğer çocuğunuzun hem ruhsal anlamda hem de fiziksel anlamda hazır olduğunuzu düşünüyorsanız iki yaşında kreşe gönderebilirsiniz. Ancak aniden değil. Önce oyun grubu ile eğitime başlamalı, alışma süreci bittikten sonra düzenli olarak gönderebilirsiniz. Çocuğunuzun kreşe hazır olduğunu onun davranışlarını gözlemleyerek anlamanız mümkün. Yine de bir uzman görüşüne danışabilirsiniz. Aslında 3 yaşında göndermeniz en doğrusudur. Çünkü üç yaşında anneden ayrılmayan çocuk hazırdır.

kreş

kreş

Kreş seçerken dikkat etmeniz gereken husus kreşteki öğretmenin iyi olmasıdır. İyi bir eğitim verildiğinden emin olmanız gerekir. Yine kurumun temizliğine ve yemeklerin güzelliğine de dikkat etmenizi tavsiye ediyoruz. Son olarak çok fazla sınıf mevcudu olmayan bir sınıfta eğitim görmesini sağlamalısınız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir