Kısa Sürede Varislerden Kurtulun

Kayseri Eğitim ve Araştırma hastanesinde uygulanan Vein Sealing yöntemi ile artık varisler kâbusunuz olmaktan çıkıyor. Bu yöntem ile damar yoluna iğne ile giriş yapılarak verilen ilaç sayesinde damar açılıyor ve özel olarak yapıştırılıyor.3 dakika gibi kısa bir zaman sonra sağlığına kavuşan hastalar isterlerse aynı gün işlerine dönebilmekte.

Daha önce lazer tedavisi ile yapılan varis operasyonundan en önemli farkı lokal anestezi uygulanmasıdır. Lazer tedavisinde hasta belden uyuşturularak yapılıyor ve taburcuları uzun sürmekteydi. Ayrıca hastalar da ağrı şikâyetleri de bulunmasıydı. Bu yöntem ile günlük yaşama dönmek çok kolay.

Varis nedir, neden olur?

Varis birçok kişide görülebilen özellikle genetik geçmişe dayanan bir damar yolu rahatsızlığıdır. Normal şartlarda damardan geri gitmesi gereken kan tıkanıklık sebebi ile damar içinde toplanmaya başlar ve dışarıdan da görünür bir hal alır.

Varis

Varis

Ağrı ve sancıların gece kramplarının da seyrettiği bu hastalık özellikle ayakta uzun süre duran ya da sürekli hareketsiz oturan kişilerde rastlanmakla beraber şişmanlık ve hamilelikte bu damar yolu tıkanıklığına sebep olmaktadır.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir