Tatil ve Sağlık

Hepimiz bir senenin vermiş olduğu yorgunlukla tatili dört gözle bekleriz. Ama bazı kişiler yorgunluktan değil de sağlık amaçlı tatile gidiyorlar. Sağlık turizmi, ülkemizde ve dünya da giderek yaygınlaşan bir turizm sektörü olma yolunda hızla ilerliyor. Sağlık turizmi için oldukça uygun yerler var.

sağlık turizmi

sağlık turizmi

Bu yerlerden bazıları kaplıca diye bildiğimiz yerler. Bazıları ise çamurları ile ünlü yerler. Bazı yerler ise gerçekten ilginç. Kapalı havuzların içinde, yılan balıkları ve balıklar var. Özellikle egzama hastalarının yoğun ilgi gösterdiği bu yerlerde, bu hayvanlar yara kaplı dokuları yiyerek tedavi sağlıyorlar.

Sağlık Turizmi Sektörü

Özellikle ülkemizde; sağlık turizmine yönelik yatırımlar giderek çoğalıyor. Pamukkale, Sivas çermik, Ayaş ve Kızılcahamam kaplıcalar, sağlık turizminin yapıldığı bazı yerlere örnek olarak verilebilir.

kaplıcalar

kaplıcalar

Ülkemizde Sosyal Güvenlik kapsamında olan sağlık turizmi, SGK kurumunun da anlaşmalı olduğu yerler sayesinde, hasta olan kişileri rahat bir tatil yapma olanağı sunuyor.

turizm

turizm

Ayrıca son yıllarda; sağlık turizminde verilen kaliteli hizmetler sonucunda, ülkemize gelen turist sayısında artış olması dikkat çeken bir durum.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir