Su Diyetiyle Sağlıklı Zayıflama

Dengeli ve yeterli miktarda su tüketerek sağlıklı şekilde kilo verirsiniz. Su diyetinde önemli olan alacağınız su miktarının kurallarına uymak. Yemeklerden önce mutlaka 1 su bardağı su tüketmelisiniz. Ağır yemek yiyecekseniz, su tüketiminizi artırın. Yemek yedikten iki saat sonra tekrar su içmeye başlayın. Suya dayalı diyetin en güzel tarafı istediğiniz yiyecekleri tüketebilmenizdir.

Düzenli Su içerek İstediğiniz Kiloya İnebilirsiniz

İçtiğiniz su asitli olmamalıdır. Suyun içine limon suyu, karanfil, maydanoz sapları da katarak içtiğiniz suyu tatlandırabilirsiniz. Gün içinde içtiğiniz su miktarı 2 litre olmalı. Kahve, yeşil çay, meyve suyu, ayran da sıvı diyetinde tüketebilirsiniz. Yemek sırasında ise su tüketmemeye özen gösterin.

Su diyetiyle açlık duygunuzu yenersiniz. Düzenli aldığınız su özellikle aşırı yemek yemenizi de önler. Metabolizmanız hızlanır ve vücudunuzu toksinlerden de temizler. Su alışkanlığı kazandığınız zaman cildinizde de düzelmeler görülür. Yüksek kalorili içecek isteğinizi de aldığınız su ile önlersiniz. Su diyeti yaparken hafif egzersizler de yapabilirsiniz.

Yeterli miktarda su tükettiğiniz zaman sevdiğiniz gıdaları da kesmek zorunda kalmazsınız. Su ile daha çabuk doyacağınız için istediğiniz yemekleri tüketebilirsiniz. Aldığınız sıvıları gün içine yayarak tüketmelisiniz. Su diyetlerinde belirtilen ölçülerde sıvı almaya çalışın. Günde iki ya da iki buçuk litre su içmeniz yeterlidir. Su ile detoks yapabilir ve bedeninizdeki zararlı maddeleri de uzaklaştırabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir