Siyah Noktalardan Kurtulun

Özellikle cildi yağlı olan kişilerde siyah noktalar çok fazla bulunur ve bundan şikayetçidirler. Siyah noktalar maalesef ciltte kötü bir görünüme yol açar. Özellikle de burun ve çene bölgesinde oldukça yoğun görülen siyah noktalardan kurtulmanız için siz değerli okuyuculara bu yazıda bazı maske tarifleri vermek istedik.

cilt

cilt

Siyah Noktalara Karşı Maske Tarifi

Siyah noktalardan düzenli olarak yaptığınız da kurtulmanız mümkün. Her şeyden önce cildinizi temiz tutmaya özen göstermelisiniz. Doğal bir cilt toniği kullanmanız önemlidir. Bu sayede gözeneklerinin açılmış olur. Verdiğimiz tarifleri daha çok banyodan sonra yapmanızı tavsiye ederiz. Bir süre bekledikten sonra soğuk su ile durulamalısınız.

cilt bakımı

cilt bakımı

İlk maske tarifi limon ve karbonatla yapılıyor. Limon ile karbonatı macun kıvamına getirin ve iyice karıştırın. Bu karışımı yüzünüze siyah noktaların olduğu bölgelere parmağımızla sürün. 20 dakika bu şekilde bekleyin. Bir diğer tarifimiz bal ve limon yardımıyla yapılan maske olacak. Yarım limon suyuna bir tatlı kaşığı bal ilave edin ve bu karışımı sorunlu bölgeye sürün. 20 dakika bekledikten sonra soğuk suyla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir