Evin Havasını Temizleyen Bazı Mucizevi Bitkiler

Birçok evde farklı çiçekler bitkiler besleniyor. Bitkiler eve verdiği görsel şölenin yanında aslında evin  havasını da temizleyebilir. Evin daha ferah ve daha temiz havalı olmasını istiyorsanız bazı bitkilerden siz de yararlanabilirsiniz. Çünkü bu bitkiler ortamdaki zararlı maddelerin emilmesini sağlar. Hem de daha temiz havası solumuş olursunuz. Bu yazımızda siz değerli okuyucularımız için havadaki zararlı maddeleri emen bazı bitkileri anlattık.

bitki

bitki

 Zararlı Maddeleri Emen Mucize Bitkiler

Bu bitkilerden bir tanesi aloe vera. Aloe Vera bitkisi evdeki havanın zararlı kimyasalları ne temizler. Hem de yetiştirilmesi kolaydır. Yine İngiliz sarmaşığı da uzmanların havayı temizleme konusunda en iyi bitki olduğunu söylediği bitkilerdendir. Astımı olan kişiler için bu bitki seçimi mükemmeldir.

bitkiler

bitkiler

Uzun ve güzel yaprakları ile bilinen kurdele çiçeği bu gruba girenlerdendir. Karbonmonoksit emen bu çiçek çok fazla bakım istemez. Ayrıca açelya bitkisi de genelde dış mekanda kullanılan bitkilerden bir tanesidir. Fakat eğer isterseniz evinizin serin olduğu bir köşede ve güneş aldığı bir yerde açelya yetiştirebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir