Erken Teşhis

Vücudumuzda, yüzümüzde ve saçlı bölgelerde, nedeni bilinmeyen lezyonlar çıkmaktadır. Bu lezyonlar zaman içerisinde kabarık şekillerde kendini gösterir. Bu lezyonlar ile mücadelede farklı yöntemler mevcuttur.  Uygulanacak tedavi lazer ışınlama ile lezyonların söndürülmesi ve vücut üzerinden sökülüp atılmasını ön görmektedir.

erken teşhis

erken teşhis

Operasyon neticesinde, alınan parçalar, mutlaka patolojik testlerden geçirilmeli, laboratuarlarda testlere tabi tutulmalı, kökeni ve içerisinde gizledikleri mikroplar ortaya çıkarılmalıdır.

erken teşhis

erken teşhis

Bunların neticesinde, lezyonların kanserojen içerip içermediği anlaşılır. Kanser riski olmayan vakalarda operasyon neticesinde uygulanacak klinik tedbirleri aynen uygulanır. Kanser içeren lezyonların tespiti sonrasında ise operasyon genişletilmeli ve izlenecek yol saptanmalıdır. Nedeni belli olmayan lezyonlar ile mücadelede de diğer rahatsızlıklarda olduğu gibi erken teşhis çok önemlidir.

1 Response

  1. Faruk dedi ki:

    İnsan sağlığı umursamazlığa gelmez. Birazcık bile geç kalınması ölüme yol açıyor. O yüzden düzenli olarak kontrollere gidilmeli diye düşünüyorum.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir