Siyah Noktalar İçin Etkili Çözümler

Birçok kadının ortak sorunu olan ve bir türlü kurtulamadıkları siyah noktaları yok etmek, aslında sanıldığı kadar zor bir işlem değil. Üstelik cilt bakımı ve kremlere para vermeden, sadece evdeki malzemelerle doğal ve etkili bir çözüm bulmak mümkün.

Özellikle yağlı ve geniş gözenekli ciltlerde görülen bu problemin sebebi ise, gün boyunca dışarıdaki etkenlerle yüzde biriken kir ve makyaj yapmaktan kaynaklanıyor. Dahası siyah noktalar, bir süre sonra sivilceye dönüşüyor ve kötü bir görüntüye sebep oluyor.

maske

maske

Siyah Noktalar İçin Evdeki Uygulanabilecek Tarifler

  • 1 tatlı kaşığı Türk kahvesiyle, 1 çay kaşığı zeytinyağını karıştırın ve bu karışımı siyah noktalı bölgeye sürün. 15 dakika sonra ılık suyla durulayın.
  • 1 çay kaşığı toz şeker ile bir damla zeytinyağını karıştırın. Bu karışımı siyah noktalı bölgeye sürdükten sonra 15 dakika bekleyin ve ılık suyla cildinizi durulayın.
siyah noktalar

siyah noktalar

  • Türk kahvesi telvesi de, siyah noktalar üzerindeki en etkili yöntemlerden biridir. İçtiğiniz kahvenin telvesinden bir miktar alarak, siyah noktalı bölgeye sürün ve 5 dakika beklettikten sonra ılık suyla durulayın.
  • 1 çay kaşığı toz şeker, Türk kahvesi ve bir miktar balı karıştırın ve bu karışımı yavaşça masaj yaparak cildinize uygulayın. Balın nemlendirici özelliğiyle cilt beslenir, toz şeker ölü deriyi temizler ve Türk kahvesi de cildi canlandırır. Bu peeling, haftada en fazla iki kez uygulanmalıdır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir