Sivilce Düşmanı Bitter Çikolata

Cilt sağlığının koruması gerek dış görünüş gerekse vücudun tamamı için oldukça önemli. Cilt sağlığına etki eden oldukça fazla besin var. Bunların içerisinde bitter çikolata, zeytinyağı, kırmızı ve mor üzüm, domates, kahve, ceviz ve sarı biberi gösterebiliriz. Farklı alanlardan gelen bu besinler kadar cilt sağlığı için düzenli bir beslenme alışkanlığına sahip olmakta gerekiyor.

sivilce

sivilce

Öncelikli olarak sofranızda bulunduracağınız sebze ve meyve ağırlıklı besinler beden sağlığınızı koruyacağı gibi aynı zamanda da cilt sağlığı için oldukça etkili. Uzun yıllar sağlıklı ve pürüzsüz bir cilde sahip olmak istiyorsanız şekerli ve yağlı yiyeceklerden kaçının.

bitter çikolata

bitter çikolata

Bol Su Tüketmek Oldukça Önemli

Cilt sağlığını destekleyen en önemli şeylerden birisi ise bol su. Tüketeceğiniz bol su miktarında cildiniz açılacak, nem dengesini koruyacak ve kendisine gelecektir. Her türlü siyah nokta, leke ve kırışıklıkları önlemekte bu sayede mümkün olur. Aynı zamanda güneş ışınlarına karşını cildinizi korumak için domates tüketebilirsiniz ve günün öğle saatlerinde güneşten mümkün olduğunca uzak kalarak kendinizi koruyabilirisiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir