Elektronik Posta

Elektronik posta ya da bir diğer ismi ile e-posta teknolojinin ilerlemesiyle, hayatımızda yer edinmesiyle ortaya çıkmış bir şeydir. Eskisi gibi postadan günlerce cevap beklemek yerine saniyeler içinde dünyanın öbür ucundan dahi yanıt gelmesi muhtemel bir araç olmuştur. Bu yüzden gelişen teknoloji ile birlikte günümüzde oldukça kullanıla bir araçtır. Gerek iş yerlerinde olsun gerek kendi çevrenizde iletişim kurmanız için gerçekten gerekli bir araçtır.

Elektronik posta ilk kurulduğu yıllarda sadece düz yazı göndermek için geliştirilmiş iken, 1995’li yıllardan daha sonrasında gelişen ve büyüyen teknoloji sayesinde, e-posta içine resim, müzik, video, program, rar dosyaları gibi birçok dosyanın da gönderimi gerçekleşecek bir seviyeye gelmiştir. Yani artık günümüzde nerdeyse her türlü formattaki dosyayı mail yolu ile karşımızdaki kullanıcıya saniyeler içinde iletebiliyoruz.

E-posta Adresi Alma

Günümüzde e-posta kullanımı ve kullanım alanları oldukça fazladır. E-posta hesaplarımızı kullanarak insanlarla haberleşir gerekli dosyaları göndeririz. En çok kullanılan elektronik posta servislerinde ise Gmail, Outlook ve Yandex yer almaktadır. Elektronik posta adresi oluşturabilmek için öncelikle mail adresi sağlayıcılarından birini seçiyor ve giriyoruz. Giriş yapma bölümünün altındaki kayıt ol butonuna tıklayın. Daha sonrasında sitenin istediği tüm bilgileri eksiksiz bir şekilde dolduralım. Son olarak kendi zevkinize bağlı mail adresinizi oluşturun ve bu kadar. Mail adresiniz başarıyla oluşturulmuştur. Artık dilediğiniz gibi elektronik postanızı kullanabilirsiniz. Hadi gelin hep birlikte elektronik posta nerde kullanılır inceleyelim.
Elektronik Posta Nerede Kullanılır?

Önceliklee-posta gerekli bir şey midir? Aslında insanın bir mail adresi olması gerekir. Çünkü neredeyse tüm siteler, sosyal medya siteleri gibi birçok alanda kayıt olunur iken mail adresi sorulmaktadır. Ayrıca artık günümüzde her şey teknolojiye bağlı olurken, iş mülakatlarında, iş başvurusu yaparken, herhangi biriyle iletişime geçek olduğunuzda ya da güvenli bir şekilde karşınızdaki kullanıcıya dosyaları göndermekte yani kısacası hayatımızın her yerinde elektronik posta kullanılmaktadır. Bankaların büyük bir kısmı elektronik posta yoluyla hesap ekstresi talep eden kullanıcılarına ek puan gönderimi gerçekleştiriyor. Özellikle iş başvurularında CV’ler şirketlerin mail adresine gönderilir. Bu yüzden eğer bir mail adresiniz yok ise mail adresi oluşturmak sizin için basit ama hayatı kolaylaştıracak bir seçim olacaktır.

Elektronik Postalar Güvenilir mi?

Elektronik postalar her ne kadar güvenilir olsa da bilinir elektronik posta sağlayıcılarını kullanmak daha faydalı olacaktır. Gmail, Yandex, Outlook gibi bilinir servisleri kullanmanızı öneririz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir