Selülitlerinizi Hızlı ve Kolayca Gizlemenin Yolları

Selülitler özellikle yaz aylarında kendimizi oldukça mutsuz hissetmemize sebep olan ayrıntılardan biri. Vücudumuzla ne kadar barışık olursak olalım selülitler her zaman için bizi rahatsız eden noktalardan birisi. Selülitlerinizi birkaç ufak hile ile gizlemeniz mümkün.

Selülit Gizleme Hileleri

Bacaklarınıza onarıcı özelliği olan bir yağ ile hızlı hareketlerle 20-25 dakika masaj yapmanız selülitli görüntünün belir bir süre kaybolmasını sağlayacaktır. Aynı zamanda selülit fırçaları ile kuru cilde yapacağınız fırçalama işlemleri de selülitli görüntünün geçici süre yok olmasına yardımcı olacaktır.

selülit

selülit

Yazın sahilde istediğiniz bikinileri giyerek rahatça dolaşmak istiyorsunuz. Fakat selülitleriniz buna izin vermiyor. Bu esnada otobronzan devreye giriyor. Bronz tenlerde selülit görünümü daha az belli olacağından sahile giymeden önce bacaklarınıza otobronzan uygulayarak bacaklarınızın bronzlaşmasını sağlayabilirsiniz. Seçtiğiniz otobronzan kreminin suya dayanıklı olması şart. Aksi taktirde denize girdiğiniz anda krem akmaya başlayacaktır. Bu da hoş bir görüntü olmaz.

selülit giderme

selülit giderme

Kısa vadede bulabileceğiniz çözümlerin yanında yine biraz daha uzun vadede selülitlerinizden tamamen kurtulmanızı sağlayacak selülit kremleri ile de selülitlerinizi yok edebilmeniz mümkün. Cildinize uygun olarak biz uzman yardımı alarak kendinize uygun bir selülit kremi edinebilirsiniz.

Selülit kremlerinin yanı sıra bazı özel güzellik salonlarında uygulanan ulthera ve termaj uygulamaları da selülitlerden tamamen kurtulmanın yıllarından birisi. Diğer seçeneklere oranla maddi açıdan biraz daha pahalı olan bu uygulamaları güvenilir güzellik salonlarında yaptırmakta fayda var.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir