Sağlıklı Yaşama Adım Atarken Tercih Edilebilecek Yeni Lezzetler

Sosyal medya kullanıcılarının birçoğu, sağlıklı yaşamın revaçta olmasından ötürü sebzelerin çiğ kullanım şekillerine ve sebzelerin sularına ilgi gösteriyor. Sağlıklı yaşama meraklı olanların birçoğu halihazırda kendilerine belli bir düzen benimseyip birçok gıdayı ve sebzeyi mutfaklarına dahil ediyor. Ancak daha yeni yeni bu akıma dahil olmayı tercih edenler için birkaç öneri faydalı olabilir.

Rooibos çayı

Rooibos çayı

Rooibos çayı son zamanların trendlerinden. Kırmızı ve yeşil olarak iki ayrı çeşidi vardır ve kırmızısı biraz daha tatlıdır. Vücudu dinç tutmaya ve yaşlanma, hastalık gibi olumsuzluklara karşı gelmeye yardımcı olan antioksidanlar açısından oldukça zengindir. Deniz ürünlerinin de ön plana çıkmasıyla kaya koruğu, deniz börülcesi gibi yaygınlaşmaya başlayan deniz yosunu da çorba ve salatalarda sık sık kullanılıyor.

Kim Demiş Sağlıklı Yiyecekler Lezzetli Olmaz Diye

Chia tohumu büyük marketlerin raflarında çoktan yerini aldı. Son birkaç senedir seçkin yemek programlarında ve bloglarında özellikle salata ve pudinglerde boy gösterir oldu. Omega 3, protein ve vücut için faydalı olan esansiyel yağ asitleri içerir ve oldukça faydalıdır. Ancak bünyeyi alıştırarak tüketmek gerekir çünkü kültüre aşina olunmadığından sindirim sistemini zorlama ihtimali bulunabilir.

chia tohumu

chia tohumu

Hindistan cevizinin etinden sütünden yararlanmanın yanı sıra unuyla da tatlılar yapabilirsiniz. Glüten bulundurmadığı için çokça tercih ediliyor. Bunun dışında smoothielerin şekerlerle beslenmediği, sağlıklı versiyonları da revaçta. Ispanak, kabak, taze fasulye, avokado gibi yeşil sebze ve meyvelerle de güzel smoothieler hazırlayabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir