Sağlığa Olumsuz Etki Eden Davranışlar

Sağlığımız her noktada muhafaza etmek zorundayız. Olumsuz etkilerden korumak, koruma altına almak, bireysel olarak üzerimize düşen bir görevdir. Bu görevi layıkıyla yerine getirmemiz gerekir. Sigaradan uzak durarak, en önemli adımı atabiliriz mesela. Tabi ki bu kadarı yetmez, daha fazlasına ihtiyaç var.

Kendinize İyi Bakın

Sağlığa Olumsuz Etki Eden Davranışlar

Sağlığa Olumsuz Etki Eden Davranışlar

Sigaranın dışında da, sağlığımızı olumsuz etkileyecek bazı hususlar var. Biraz da onlara değinelim. Hareketsiz bir şekilde oturmak, çok az hareket etmek, sağlığı bozacak bir eylemdir. Hareketsiz kalmak, yenilen yiyeceklerin yakılmasını önleyecektir. Bu da kiloya sebebiyet verecektir. Yeterli uyumamak da sağlığımızı etkiler.

Uyku, bir insan için en önemli kavramdır. Dinlenmenin tam bir şekilde gerçekleştiği bir eylemdir. Bu eylem, kişiyi bir sonraki güne hazırlar. Dinç ve dinamik olmasını sağlar. Ne var ki uykusuz kalmak, hem sağlığı hem de işleyişi bozacaktır. Bunun önüne geçmek gerekir. Düzenli bir uyku sistemine geçmek, sağlık açısından da çok kıymetlidir. Sağlığınıza dikkat edin, kendinize dikkat edin. Hayat kısa, uzatmak alacağınız tedbirlerle sizin elinizde olan bir durum, aklınızdan çıkarmayın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir