Sileceksiz Otomobil Camı

Teknolojinin hızlı gelişimi ile birlikte farklı alanlarda pek çok yenilikler günlük yaşantı içerisinde kendisine yer buluyor. Yeni nesil teknoloji ile özellikle de insanların günlük yaşamları içerisinde karşı karşıya kalabildikleri sorunlara ve gereksinimlere modern çözümler sağlamak üzerine gelişimler gerçekleştiriliyor. Bu sayede de yaşam standartlarının kalitesinin daha yüksek olması sağlanabiliyor.

Otomobil

Otomobil

 4 Katmandan Oluşan Cam

Son yıllarda gelişen teknoloji ile birlikte sileceksiz otomobil camı geliştirildi. Araçlarda silecek sorununa kökten çözü getiren bu yeni otomobil camı ile sileceğe ihtiyaç duymadan yağmurlu ve diğer olumsuz hava şartlarında sürüş deneyimine ulaşılabiliyor. Leonardo Fioravanti tarafından tasarlanan bu yeni nesil cam dört katmandan oluşuyor.

Otomobil Camı

Otomobil Camı

Hava ile temas halinde olan ilk katmanda güneş ışınlarının filtrelenmesi sağlanıyor ve suyu uzaklaşması sağlanıyor. İkinci katman ise cam üzerinde biriken tozların kenara doğru itilmesini sağlıyor. Camın üçüncü katmanı ise ikinci katmanın çalışmasını yani cam üzerindeki tozu algılayarak, ikinci katmanın harekete geçmesini sağlıyor.

Dördüncü katman ise tümüyle bu cam sisteminin çalışmasını sağlayacak elektrik enerjisini sağlıyor. Nanoteknoloji ile geliştirilen ürünün piyasaya girişi için 5 yıl gibi bir süre veriliyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir