Sağlıklı Beslenmeyi Bilmek Önemli Bir Meziyettir

Sağlıklı beslenmeyi bilmek, gerçekten beslenme alanına ilgi duymanızla ve yeni lezzetler denemekten korkmamanızla ilgilidir. Peki, siz sağlıklı beslendiğinizi düşünüyor musunuz? Ya da sağlıklı beslenme ile ilgili doğru bilinen yanlışlardan haberdar mısınız?

sağlıklı beslenme

sağlıklı beslenme

Sağlıklı Beslenmede Doğru Bilinen Yanlışlar

Son yıllarda dünya genelinde obezitenin ve fazla kiloya bağlı olarak ortaya çıkan hastalıkların artmasından dolayı uzmanlar sağlıklı beslenme konusunda ciddi uyarılarda bulunuyor. Hatta işin ciddiyetini topluma hissettirmek için bu konuyla ilgili ülkenin hemen her noktasında sağlıklı beslenme üzerine söyleşiler yapılıyor, konferanslar düzenlenip uzmanlar konuşmacı olarak davet ediliyor hatta sağlıklı yemek pişirme yöntemlerini uygulamalı olarak gösterdikleri bile oluyor.

sağlıklı beslenmek

sağlıklı beslenmek

Her gün akşam yemeğinizi evde kendiniz pişiriyor ve ev yemeği tüketiyor olmanız sağlıklı beslendiğinizi göstermez. Nasıl yani dediğinizi duyar gibiyiz, ama maalesef burada dikkat edilmesi gereken husus yemeği nasıl pişirdiğinizdir. Lezzetli olsun diye bol katı yağ ve bol salça kullanıp pişirdiğiniz bir yemek sandığınız kadar sağlıklı değildir. Tam tersine 1 yemek kaşığını geçmeyecek yağla ve buharda pişirdiğiniz yemeğin ise sağlıklı olduğunu tartışmaya bile gerek yoktur.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir