Saçın Yıpranmasına Yol Açan Uygulamalar

 

Bir bayan için saçlarda canlı, dolgun ve parlak bir görünüme sahip olabilmek oldukça büyük bir önem arz ediyor. Özellikle de saçların yaşamın her alanında dolgun görünümü ile dikkatleri üzerine çekmesi bayanlar için oldukça büyük bir önem taşıdığından bayanlar saç bakımlarına daha fazla dikkat ediyor. Ancak bazı uygulamalar var ki saçların çok daha kısa süreler içerisinde çok fazla yıpranmasına yol açabiliyor.

saç bakımı

saç bakımı

 Saç Neden Yıpranır?

Saçların uzama yönünün aksine doğru taranarak, saçın kabartılması manasına gelen krepe yöntemi saçların fazlasıyla zarar görmesine ve yüksek oranda yıpranmasına yol açabiliyor. Saçlar zaman içerisinde bu yöntem dolayısı ile yüksek yıpranmalar ile karşı karşıya kalabiliyor. Ayrıca bayanların saçlarında sürekli olarak gerçekleştirdikleri renk değişikliklerindeki keskinlikte saçların fazlasıyla yıpranmasına yol açabiliyor.

saç bakım sırları

saç bakım sırları

Genel olarak iş dünyasında daha ciddi ve daha şık bir görünüme sahip olabilmek isteyen bayanlar tarafından uygulanan saçların sürekli çekerek çok sıkı toplanması da saçlara fazlasıyla yıpranmaya yol açabiliyor. Ayrıca saç kaynak uygulamaları da saçların fazlasıyla yıpranmasına yol açarken bu tarz durumlara karşı daha dikkatli olunması ve saç bakımı uygulamalarının aksatılmadan yapılması gerekir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir