Saçlarınızı Tatile Hazırlayın

Yaz gelipte güneş açınca kadınlar saçları konusunda oldukça hassas olurlar. Sıcak ve güneşli hava saçlara zor günler yaşatır. Saçlar serin hava ve tatlı suyu sever.

saç bakımı

saç bakımı

 

Bu nedenle yaz mevsimi daha çok bakım gerektirir. Tatil öncesi saç bakımı yaparak ışıltısını koruyabilirsiniz.  Güneş ve deniz suyu saçları yıpratır. Tatil öncesi önlem alarak bu olumsuz etkileri azaltabilirsiniz.

Tatilden Önce Saç Bakımı Şart

Kuru ve sönük saçlar istemiyorsanız tatile çıkmadan önce saç bakımı yaptırmanız fayda sağlar. UV ışınlarından koruyan saç bakım ürünleri kullanabilir, saç uçlarınızı tatil öncesi kestirebilirsiniz. Saçlara kaybettiği nemi tekrar kazandırmak için saç kremi ve saç maskeleri uygulanabilir. Argan ve Hint Yağı saçlarınız için iyi bir doğal yöntem.

saç bakımı

saç bakımı

Tatile çıkılacak tarihe yakın zamanda boya gibi uygulamalar da yaptırılmamalı. Tatildeyken havuz ve deniz kalıntılarını temizleyecek solaryum serisi şampuanlar tercih edilebilir.Tatilden döndükten sonra da bakım yapmaya devam etmeniz saçlarınızın sağlığı için önemlidir. Basit doğal bakım kürleri ile saçlarınız sağlıklı ve ışıl ışıl bir görünüm kazanacaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir