Saç Nasıl Büyür ve Neden Dökülür?

Saçınızın döngüsünü anlamak son derece önemlidir. Saç döngüsünün üç aşaması vardır: Anagen, katagen ve telogen. Anagen; folikülde yeni bir saç teli oluştuğunda, Katagen; saçın alttaki üçte ikisi oluştuğunda, Telogen; saç follikül içinde büyüyen taze saç teli tarafından itilmek için bekleyen dinlenme aşamasına girdiğinde verilen tanımlardır.

saç masajı

saç masajı

Son evre ‘telogen’ saç dökülürken oluşur. Saçımızın yaklaşık % 10-15’i son aşamadadır. Fakat çeşitli faktörlerden dolayı bazen çoğunluk telojen fazına atlama eğilimi gösterir. Saç dökülmesi problemleri ve saç dökülmesi ile yüz yüze geliriz.

Saçların Dökülmesini Önleyen Bakım Sırrı

Saçlarımız hem görsel hem de mecazi olarak göründüğümüz en ihtişamlı zaferdir. Uzun, muhteşem ve sağlıklı saçlar, her kadının hayalidir, ancak çoğumuz donuk ve cansız saçlarımızdan nefret eder. Uzun ve parlak saçların korunması bir günlük bir görev değildir. Takip edilmesi kolay, doğru ve özel bir saç bakımı rejimi gerektirir. Rapunzel gibi uzun ve güçlü saçlar hayal ediyorsanız, takip etmeniz gereken bir bakım sırrı var: Doğal yağlar!

saç büyümesi

saç büyümesi

Doğru beslenme saçlarınız için vücudunuzun herhangi bir kısmı için olduğu kadar önemlidir. Kökleri yağlamak, saçlarınızın uzun ve güçlü bir şekilde büyümesine yardımcı olmak için beslenme ve güç sağlar. Otlar ile zenginleştirilmiş yağlar, saçınızın gücünü verir ve kan dolaşımını uyarır. Ölü saç zeminini yenilemeye de yardımcı olur. Saç derisine yağ uyguladıktan sonra, parmak uçlarınızla hafifçe masaj yapın. İlk kullanımınızdan sonra belirgin sonuçlara varmış olacaksınız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir