Raydolap Nedir, Neden Avantajlıdır?

Gardıroplar ve vestiyerler hem çok yer kaplayan hem de büyük eşyalardır. Günümüzde insanların ihtiyaçları göz önündü tutularak bu eşyaların daha işlevsel olanları tasarlanıyor. Raydolap da bu düşünce ile üretimine başlanmış olan bir dolap türüdür.

raydolap modelleri

raydolap modelleri

Sistem olarak dolap kapaklarının bir ray üzerinde gidip gelmesi esasına göre çalışır. Yani raylı sisteme sahip olan dolaplarda menteşe yerine ray kullanılır. Kapaklar dışarı doğru açılmaz, ray üstünde ileri geri hareket ettirilir.

Raydolabın Avantajları Nelerdir?

Raylı dolap sisteminde esas olan yerden tasarruf sağlanmasıdır. Küçük evler için ideal bir dolap çeşididir. Kapakların dışa doğru açılmaması raylı sistemi daha avantajlı kılar. Ray üzerinde açılan kapakların öne doğru açılmaması dolabın önünü açık bırakma zorunluluğunu ortadan kaldırır.

raydolap fiyatları

raydolap fiyatları

Genellikle ölçüye göre yapılan dolapların fabrikasyon üretimi de yapılıyor. Ölçü ile yapılan dolapların mekan ile uyumu kusursuz olurken fabrikasyon üretim de ölçünün uymaması söz konusu olabilir. Böyle bir durumla karşılaşmamak için raydolap almadan önce dolabın kurulacağı alının ölçüsünü almak doğru olacaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir