Raid Veri Kurtarma İşlemi Nedir?

Teknoloji ile birlikte giderek yaygınlaşmaya başlayan veri depolama ve sunucu aygıtları zaman zaman farklı sebeplerden dolayı arızalanabilmektedir. Raid sistemlerin arızalanması ise, içerisinde yer alan verilere ulaşamamanıza yol açar. Raid kurtarma işlemleri ile geri getirilebilen verileri kalıcı olarak aynı şekilde kullanmaya devam edebilirsiniz. Ancak bu işlemin profesyonel firmalar tarafından yapılması gerekir.

Veri kurtarma işlemi son derece hassas olunması gereken işlemler bütününü kapsar. Yapılabilecek en ufak bir hatadan dolayı depolama aygıtlarınız bir daha çalışmayabilir ve içerisinde yer alan veriler de kalıcı olarak silinebilir. Bu sebeple, veri kurtarma işlemini başarı oranı yüksek ve güvenilir şekilde yapabilmek istiyorsanız, tecrübeli kişilere aygıtlarınızı teslim etmelisiniz.

raid-kurtarma

Raid Veri Kurtarma İşlemi Nasıl Yapılır?

Veri kurtarma süreci genellikle cihaz üzerinde yaşanan arızanın tespiti ile başlar. Cihazdaki arızanın analiz edilmesi sonrasında arızanın türüne göre farklı veri kurtarma işlemleri uygulanır. Raid sistemlerinde ortaya çıkan arızalar ise genellikle fiziksel darbe, virüs ve zamana bağlı olarak ortaya çıkabilen arızalardır.

Her bir arıza için farklı olarak uygulanan raid kurtarma işlemlerinin laboratuvar ortamında büyük bir titizlik ile yapılması verilerinizin güvenliği açısından önemlidir. Ayrıca verilerinizin 3. kişiler ile paylaşılmayacağından da emin olmanız gerekir.

Hangi Firmalar Tercih Edilebilir?

Gold Data firması tarafından da sunulan raid kurtarma hizmetlerine göz atmak istiyorsanız, https://www.goldverikurtarma.com/raid-veri-kurtarma adresine göz atabilirsiniz. Farklı depolama aygıtları için kurumsal ve bireysel veri kurtarma hizmeti sunan Gold Data’nın hizmet sözleşmesinde verilerinizin 3. kişiler ile paylaşılmayacağına dair madde de yer almaktadır. Başarı oranı yüksek bir şekilde çalışmalarını sürdüren Gold Data, tecrübeli ve deneyimli bir ekibe sahiptir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir