İletişim Tasarımı Mezunlarının Çalışma Alanları

İletişim Tasarımı Bölümü günümüzde oldukça popüler bölümlerden birisi. Özellikle medya sektörünün teknolojiyle doğru orantılı olarak gelişmesi ile birlikte istihdam alanları açılmış reklam, televizyon, sinema ve prodüksiyon firmaları gibi yerlerde personel ihtiyacı oluşmuştur. Grafik tasarım, animasyon, afiş, gazete, tipografi tasarımı, oyun tasarımı, arayüz tasarımı, web tasarımı gibi alanlar İletişim Tasarımı Bölümünün çalışma alanlarını oluşturmaktadır.

iletişim

iletişim

İletişim Tasarımı Bölümü mezunları çeşitli kamu, özel ya da sivil toplum kuruluşlarının iletişim ile alakalı departmanlarında çalışabilmektedirler. Ayrıca pazarlama departmanları da yine bu bölümden mezun öğrencilerin çalışabileceği alanlardır. Kampanya yürütme, strateji geliştirme, hedef kitle ile iletişim kurma, yeni kanallar bulma gibi görevleri de yeni mezun kişiler yapabilmektedir.

Ajanslar da yine bu bölümün mezunlarının çalışabileceği alanlardır. Bu ajanslarda logo tasarımı, kurumsal kimlik geliştirme ve metin yazarlığı gibi görevleri üstlenebilirler. Akademik kariyer yapmak isteyenler yüksek lisana yaparak üniversitelerde araştırma görevlisi ya da öğretim görevlisi olabilirler.

iletişim tasarımı

iletişim tasarımı

İlginiz Varsa Tercih Edin

Her meslek grubunda olduğu gibi bu bölümde de alanı sevmek oldukça önemlidir. Tasarım becerisi gelişmeye açık, sinema ve televizyona ilgi duyan, yaratıcı fikirler geliştirebilen kişilerin bu alana yönelmesi önemlidir. Bölümde okutulan dersler arasında temek tasarım, fotoğraf, iletişim uygulamaları, grafik tasarım bulunmaktadır.

Bu alana ilgi duyan kişilerin ilerlemeleri de hızlı olacaktır. Yeniliklere ve gelişime açık olan kişiler kendilerine uygun iş kolunda kariyer imkanı bulabilirler.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir