Şarjınızı Su Gibi Harcayan Uygulamalar

Akıllı telefonlarda herkes şarjın hızlı bitmesinden dolayı mustarip olurken aslında bazı uygulamaları kullanmayarak, şarj bitme sorununu çözebiliyorsunuz. Şarjınızı bitiren uygulamaları hiç kullanmayarak veyahut daha az kullanarak şarj bitme sorunundan kurtulabileceksiniz.

Şarjınızı Su Gibi Harcayan Uygulamalar

Şarjınızı Su Gibi Harcayan Uygulamalar

1-Facebook

En çok şarj harcayan uygulama şüphesiz sosyal ağ uygulamalarıdır. Sosyal ağlardaki resimlerden dolayı, videolardan dolayı eğer veriyi kullanıyorsanız fazlasıyla kota giderken, şarjınızda oldukça hızlı bir şekilde tükenebiliyor. Sosyal ağ uygulamaları şarjınızı diğer uygulamalara nazaran fazlasıyla hızlı bir şekilde harcıyor. Bu yüzden dikkat etmelisiniz.

2-Harita Uygulamaları

Google Maps ve Apple Maps’ı kullanmanız fazlasıyla şarjınızın tükenmesini sağlıyor. Harita uygulamaları sürekli güncellenirken,  harita fotoğrafları da indiğinden dolayı sürekli bir veri alışverişi oluyor, bu yüzden de şarj hızlı tükeniyor.

Şarjınızı Harcayan Uygulamalar

Şarjınızı Harcayan Uygulamalar

3-Fotoğraf Uygulamaları

Instagram, Vine gibi uygulamalar da fotoğraf çekimi yaptığından, video çekimi yaptığından dolayı şarjı tüketebiliyor. Üstüne üstlük efektler vs. kullanılınca da şarj fazlasıyla gidiyor, fotoğraf uygulamaları aslında çokça tercih edilmemelidir, daha az kullanılmasında yarar var.

Şarjınızdan yukarıdaki uygulamaların kullanımını en aza indirerek tasarruf edebilirsiniz. Yukarıdakilere dikkat ederek şarj sorunundan kurtulmuş olacaksınız. Cihazınızı daha fazla kullanma şansına sahip olacaksınız!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir