Paris’te Gezilecek Yerler, En İyi Paris Rotası

Paris’te gezilecek yerler saymakla bitmeyecek kadar fazladır. Bu yüzden bir güne sığmayan bir gezinti karşınıza çıkar.

Paris’te gezilecek yerler özellikle bu şehre gidenler için çok fazladır. Hem otantik hem de eğlenceli yapısı ile anında ön plana çıkar. Bu alanda birçok farklı rota bir arada sizi bekler.

1) Eyfel Kulesi

Paris denildiği zaman akla ilk gelen yerlerde biri doğrudan eyfel kulesidir. Burası birçok kişinin ziyaret ettiği bir yerdir. 3 seyir terasına sahip bir kuledir. Bu kuleden Paris oldukça göz kamaştırıcı bir görünüme sahip olur. Eyfel kulesi tam olarak 324 metre uzunluğuna sahiptir.

2) Notre Dame Katedrali

Paris için bir zarafet yapısı olarak ön plana çıkar. Oldukça şık ve farklı bir yapıya sahiptir. Gotik bir tarza sahiptir. Notre dame belli bölümlere ayrılır. Bunlar Batı cephesi, gülpencereler, bakire taçkapısı, uçan payangalar, galerie des chimeres ve hazine odasıdır.

3) Louvre Müzesi

Paris’in simgelerinden biri de louvre müzesidir. Burada tarihi birçok eser yer alır. Özellikle müze gezmeyi sevenler için sıkılmadan gezeceğiniz bir müzedir. İçinde tarihi olarak ön plana çıkan birçok yapı vardır. Bu müze ile birlikte farklı bir yapıyı da keşfetmiş olursunuz.

4) Ressamlar Tepesi

Bu tepe ziyaretçilerine keyifli vakit sunar. Ressamlar tepesi farklı birçok dokuyu bir arada sunar. Burası Paris için işlek olan bir alandır. Bu alanda birçok cafe ve lokanta yer alır. Özellikle hareketliliği le ön plana çıkmış bir alandır. Bu yüzden yapısı gereği anında dikkat çeker.

5) Sacre Coeur Bazilikası

Yüksek bir noktadan bu alana bakılabilir. Oldukça büyüleyici bir güzelliğe sahiptir. Etrafı çim alanlar ile kaplıdır. Fransa ve Prusya savaşında hayatını kaybedenler adına bu yapıt inşa edilmiştir. Özellikle görkemli bir havaya sahiptir. Bu da ilgiyi ona daha çok arttırır.

6) Şanzelize Caddesi

Bu alan kentin lüks ve ışıltılı olan havasını size verir. Yani Şanzelize caddesi yapısı ve görünüşü gereği ön plana çıkan bir caddedir. Üstelik çok işlek ve hareketli oluşu ile de ön plana çıkar. Burada renkli bir akan ile tanışabilirsiniz.

7) Zafer Takı

Gezinti için ideal olan bir yerdir. Bu alan Paris için adeta bir simge olmuştur. Kentin tarihi sureti bir alanda size göz kırpar. Üstelik öte taraftan da modern yapısı ile de tanışırsınız. Bu alanda geniş yapısı ile de dikkat çeker. Oldukça iltizamlı bir yapıdır.

8) Disneyland

Hem aileler hem de çocuklar için vazgeçilmez bir eğlence sunar. Bu alanda disney dünyasını yeniden keşfedebilirsiniz. Disneyland ile birlikte farklı bir eğlence kültürü ile de tanışabilirsiniz. Çünkü eğlenceye farklı bir boyut kazandırır. Özellikle Paris için geçmişten gelen bir kültürel yanı vardır. Bu yüzden de kente geldiğiniz zaman anında bu eğlence ile tanışabilirsiniz.

9) Versay Sarayı ve Bahçeleri

Bu alan görkemli bir saraya ve kocaman bir bahçeye ev sahipliği eder. Yani görkemli bir alan içinde geniş bir yapıyı size sunar. Görkemli saray yapısı ile anında ön plana çıkar. Bahçesi ise geniş bir alan üzerine kuruludur. Özellikle bu ferah bahçede rahat bir gezinti yapabilirsiniz. Saray ve çevresi ilginizi çekecek bir yapıya sizi davet eder. Bugün bu alan dışarıdan birçok turisti anında kendine çeker. Versay sarayı ve bahçesi ile şimdi Paris’te farklı bir alanı aileniz ile birlikte keşfetmeye başlayabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir