Nezle için Bal Yiyin

Bahar da sürekli yaşanan sıkıntılardan birisi de nezle olmak.Polenlerin etkisi, havaların değişikliği nezleyi tetikleyen birkaç neden.Ama nezleden kurtulmanın çok kolay ve tatlı bir yöntemi var…Bal yemek!

Sürekli burunda kaşıntı,hapşırma ve gözlerin burnun akması baya bir rahatsız edici etkenler.Tüm bu alerjik reaksiyonlar o güzel bahar günlerinizi rezil etmeye yeter.Enerjinizi tamamen bitmiş hissederken kendinizi baya bir yorgunda hissedersiniz.

gebelikte grip

Nezle için piyasa da birçok ilaç var.Fakat bunların çoğu tamamen etkili olmuyor.Göz damlaları,burun açıcı spreyler geçici çözümler olurken alerji ilaçları da aşırı uyku yapıyor.Eğer sizde ilaçlar yerine doğal yolları tercih ediyorsanız günde bir kaç kez birer parça petek çiğnemeniz yeterli olacaktır.

Bal vücudun polene karşı olan duyarlılığını azaltıyor.Alerji bulunduğunuz bölgedeki çiçeklerin polenlerinden dolayı oluşuyor.Ve o bölgenin balını tercih ettiğinizde içerisinde muhtemelen o çiçeklerin poleni bulunuyor ve vücudunuzun duyarlılğını azaltmaya yardımcı oluyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir