Omurga Ağrılarından Kurtulmanın Yolu

Her mevsimde görülebilen omurga ağrıları özellikle yaz aylarında artar. Sıcak havalar özellikle ödem şikâyetlerini artırır. Bilinçsiz klima kullanımı sonucunda da ağrılar şiddetli olur. Sıcak havalarda daha çok sıvı ihtiyacı oluşur. Uzun süre bilgisayar kullanan kişiler özellikle risk altındadır. Ağrıları yaratan bir bakıma ödemlerdir. İlk olarak ödemlere çare bulunması gerekir. Soğuk su uygulaması ağrıyan yerlere bol miktarda uygulanabilir.

omurga

omurga

Omurga Arılarından Nasıl Kurtulursunuz?

Düzenli hareket ederek birçok hastalığın önüne geçilir. Ayaklarınıza masaj yapın ve su dolu bir leğenin içine tuz atarak ayak banyosunu sık aralıklarla uygulayın. Ellerinizde de uyuşmalar olabilir. Bu tarz ağrıların nedenleri belli olmadığı için vücudun her bölgesini çalıştırın.

omurga ağrısı

omurga ağrısı

Potasyum, kalsiyum ve magnezyum eksikliği kasların ağrımasına neden olur. Bol su iççin ve her gün yarım saatinizi spora ayırın. Kas ağrıları kramplara neden olacağı için yaz aylarında yüzerken dikkatli olmalısınız. Egzersizi haftanın altı günü alışkanlık haline getirin. Bol ve terletmeyen giysilerle sporunuzu yapın. Unutmayın, çoğu omurga ağrıları ödem ve kasların çalışmamasından kaynaklanır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir